Hellmusic logo Reklama
Prisiminti
? 
kraujasWAP.HELL-MUSIC.LT

APKLAUSA
Kuri grupė geriausiai pasirodė Kreator & Co koncerte?
KREATOR
MORBID ANGEL
NILE
FUELED BY FIRE
Gėriau per visas, nieko neprisimenu
Nebuvau

ARCHYVAS


NAUJAUSIA FORUME


ARTIMIAUSI ALBUMAI
PILNAS SĄRAŠAS


STATISTIKA
Viso straipsnių: 355
Viso naujienų: 3147
Viso naudotojų: 3642
Naudotojų sąrašas
Miestų statistika
Naujausias: hard
Viso žinučių: 160487
Viso komentarų: 10334
Naujausia: 13:40:34
Dabar prisijungusių: 0


REPORTAŽAI

Voivodiškas metalas griaudėjo Lietuvoje
2011-05-24 20:53, parašė Vidmantas K.
straipsnis

Beieškant kokių įdomesnių grupių ir metalinės muzikos kartais nė nereikia dairytis kur nors pernelyg toli – pakanka kokį nors antradienio vakarą po dienos darbų nepatingėti nunešti savo minkštosios į psichodelinio-kosminio metalo dievukų VOIVOD koncertą. Negana to, kad neteks alkūnėmis kovoti dėl vietos arti scenos dėl tūlam tautiečiui visiškai nesuprantamos stilistikos, bet ir vietinis pašildymas nuteiks tikrai maloniai ir leis vaikšioti aukščiau iškėlus galvą. Sakai, nesąmonė?

Vadinasi, prie „New York“ klubo praėjusį antradienio vakarą nebuvai nė prisiartinęs. Taigi dabar panarinęs galvą mušk į krūtinę, kad daugiau tokių koncertų nepraleidinėsi, ir paklausyk kaip viskas buvo.

Alytaus senojo thrash'o išpažinėjai PORFIRIA įkopė į sceną beveik nevėluodami, kol salėje vangiai rinkosi žiūrovai. Teisingai – nėra ko tuščiažodžiaut su publika, tad alytiškiai tvokstelėjo keletą seno gero thrasho gabalų ir keletą naujos kūrybos. Žinot, pats geriausias dalykas klausant PORIFIRIA yra lietuvių kalba. Kaip keista ir tuo pačiu kaip malonu, kai kūrinys yra „Vaiduoklis“, o ne „Ghost“! Energingas ir džinsofkes draskantis skambesys visai maloniai nuteikė likusiam vakarui. Bet reik pripažinti, kad naujiesiems šmotams dar reik pilnai išsivaduoti nuo šių dienų metalą kankinančių populiarių klišių ir tvirtai, drąsiai žengt su senąja dvasia.Kauniškius MOUNTAINSIDE esu matęs kokį tuziną kartų įvairiausiuose renginiuose ir lygiai tokie pat įvairūs mano prisiminimai apie juos. Šįkart jie buvo tarp dviejų stiprių, sunkių ir energingų lietuviško metalo grupių, tad kartelė tikrai aukšta. Nesismulkinant – tai buvo geriausias mano kada nors matytas MOUNTAINSIDE pasirodymas. Vien ko vertas tas trečiasis (deja, pavadinimo nežinau), ilgas ir tiesiog hipnotizuojantis doom'ovas gabalas! Na taip, anglų kalbos tarimą bosistui būtinai reik tobulint, vieną dainą tepasirodžiusiam vokalistui tvirčiau ir drąsiau jaustis scenoje, tačiau šitie deguto šaukštai visai nepagadino kauniečių statinės. Nors vėlgi, publikos ypatingai nepadaugėjo, bet aplodismentai tarp dainų skambėjo kone kokioj filharmonijoj. Galiu tik paragint MOUNTAINSIDE neužsidaryti roko rate ir įrašyti būtent tokio sunkiojo setlisto diską – jūs turit ką parodyt!Apie STORMGREY apart spaudos pranešimo prieš koncertą išvis nieko niekada nebuvau girdėjęs. Labai gerai – jokių išankstinių nusiteikimų ir vien tik muzika. Pirmi keli kūriniai, atrodė, visai nesiklijavo, buvau net pradėjęs žoviaut. Bet kuo toliau, tuo labiau vilniečiai tiek scenoje, tiek salėje šilo ir siautėjo. Priekinėse eilėse pasirodė ir pirmi stage diver'iai, galėję įvertinti „New York“ grindų kietumą po įspūdingų skrydžių žemyn – jie džiugino akį ir dūšią visą vakarą :-))) Žodžiu, STORMGREY, pradėję pusę kojos, į pasirodymo antrą pusę pilna koja tvoskė kažką tarp death'o ir thrash'o, o publikos akivaizdžiai pradėjo daugėti. Griežtai ir teisingai – be jokios abejonės juos verta pamatyti.Po to, kai Lietuva parodė ką turi, prieš vakaro „kaltininkus“ stojo prailgusi pertrauka. Bet dėl VOIVOD verta palūkuriuoti...

Tiesą sakant, jaučiu, kad man šiek tiek trūksta galimybių raštu išsakyti įspūdį, kurį paliko kanadiečių pasirodymas. Tokios lavinos psichodelinio, beprotiško, kosmosinio, progresyvaus, tiesiog voivodiško metalo aš toli gražu nesitikėjau nė iš tolo. Apie kiekvieną muzikantą scenoje galima būtų prirašyti po gerą lapą – kiekvienas atskirai ir visi kartu tiesiog skendo tame garse, kurį patys sukūrė, mėgavosi kiekviena nata ir labai noriai dalinosi tais savo išgyvenimais su publika. Liaudis, aišku neliko abejinga, juolab prašalaičių tokio sunkumo (net metalo mąstu) renginyje nė negalėjo būti. Nuskambėjo gerai žinomi gabalai iš visų VOIVOD erų: „Kaleidos“, „Voivod“, „Nuclear War“, „Global Warning“ ir t.t. Reikia pripažinti, kad didelės prarajos tarp senosios ir naujosios kūrybos, kuri būdinga ilgai gyvuojančioms grupėms, tikrai nėra. Vokalistas Snake nežinia nuo ko apsinešęs – ar nuo muzikos ar ko nors stipresnio – tiesiog nestygo savo kailyje ir tiesiog pasinėrė į tą kosminį metalą, demonstravo lietuvių kalbos žinias ir neslėpė kortų, kad dar grįš bisui, nors iš pradžių atrodė gerokai pavargęs. Gitaristas Chewy ir bosistas Blacky nuolat išeidavo priet pat publikos, atrodo tiesiog dalinosi ta energija. Away už būgnų nors atrodė kaip pensininkas dėl dažytų plaukų, bet tikrai kėlė pagarbą dėl savo įspūdingo grojimo ir kažkokios paslaptingos šypsenėlės viso pasirodymo metu. Kaip sakant, visas spalvingas rinkinukas. Unikalu.

VOIVOD savo įsimintiną pasirodymą užbaigė voivodiškai – PINK FLOYD koveriu „Astronomy Domine“ bei pabaigoje išspardydami savo pačių būgnus. Atrodo, atiduota viskas.

Apie tokį koncertą kaip šis net nėra ką reziumuot – ir taip viskas aišku. GĖDA visiems, kas praskydo ir neatėjo. Įspūdingiausias, psichodeliškiausias, voivodiškiausias, su kažkokią paralelia realybe besikertantis pasirodymas ir tiesiog stogą raunantis koncertas. Bijau, kad per „įprasto“ metalo grupių koncertus pradėsiu žiovaut. Reiks atprast.

Bet žadėjo grįžti...


Už nuotraukas ačiū Renatai. Daugiau nuotraukų.
Už video ačių farshui. Daugiau video.
Ir AČIŪ "Relax Live" už tai, kad drįstą pas mus atvežti tokias grupes.


kraujas

NAUJIENOS
LIETUVOS NAUJIENOS
UŽSIENIO NAUJIENOS


RENGINIAI LIETUVOJE
PARODYTI VISUS
RENGINIŲ ARCHYVAS

RENGINIAI UŽSIENYJE
VISI UŽSIENIO RENGINIAI