Hellmusic logo Reklama
Prisiminti
? 
kraujasWAP.HELL-MUSIC.LT

APKLAUSA
Kuri grupė geriausiai pasirodė Kreator & Co koncerte?
KREATOR
MORBID ANGEL
NILE
FUELED BY FIRE
Gėriau per visas, nieko neprisimenu
Nebuvau

ARCHYVAS


NAUJAUSIA FORUME


ARTIMIAUSI ALBUMAI
PILNAS SĄRAŠAS


STATISTIKA
Viso straipsnių: 355
Viso naujienų: 3147
Viso naudotojų: 3642
Naudotojų sąrašas
Miestų statistika
Naujausias: hard
Viso žinučių: 160487
Viso komentarų: 10334
Naujausia: 13:40:34
Dabar prisijungusių: 0


REPORTAŽAI

Baltic Prog Fest 2009 – laukiamiausias progresyvus vasaros savaitgalis
2009-09-01 14:13, parašė J[]|{ER, Vidmantas K.
straipsnis

Vidmantas: Geros atostogos tinkamai „atlupa“ nuo darbinių rūpesčių, tačiau toli gražu neišdildo gerų akimirkų iš atminties, ypač kai tos akimirkos Lietuvoje vis dar tokios retos. Laikas aptarti trečiąjį Prog Fest'ą!

J[]|{ER: Liepos 24, lyg ir normali diena. Nusišneku! Juk šiandien ProgFestas. Man tai – laukiamiausias open-air Lietuvoje. Neilgai laukęs čiumpu bilietą, krepšį ir lekiu link stoties. Ten sutinku kelis bendraminčius, papildom jėgas „Chodovar“ alumi ir judam link Kernavės.

Standartinis pasivaikščiojimas link Arvydo sodybos ir stovyklos įrengimas. Šįkart nusprendėm apsistot miškelyje ir lekiam link „Alaus namų“ palapinės :-) Beskanaujant „Varniukų“ alaus po dviejų valandų vėlavimo scenoje pasirodo vedėja (gaila, kad ne senas geras vedėjas iš ankstesnių ProgFestų) ir praneša, jog scenoje tuoj pasirodys THE SKYS. Kartą juos mačiau „Tamstos“ muzikos klube, tai jų pasirodymo ypatingai nelaukiau. Bet sugrojo lietuvaičiai neblogai, muzikinė puse be priekaištų, tik vokalas kiek nuobodokas. Išgirdau savo mėgstamiausią „Virtual Reality“ ir to man iš THE SKYS ir pakako.
The Skys
Vidmantas: Dar praėjusį savaitgalį „Velnio Akmens“ dalyvius intensyviai kepinusi saulutė šįkart nusprendė papokštauti ir pradžioje nusprendė slėptis už vos kelis lašus išspaudusių lietaus debesų. Bet to, ko gero, pakako daugeliui neatvykti, tad penktą pasirodę prie įėjimo pro medžius vis dar matėme tik skystą skystą progresyvo mėgėjų sankaupą...

THE SKYS pirmieji lipo ant scenos sveikinti publikos. Kuklūs, bet nuoširdūs tiek bendravimo, tiek muzikine prasme – neprasta vakaro pradžia.

J[]|{ER: BLANK MANUSKRIPT nustebino, net labai. Įrašuose grupė skamba žymiai lengviau, bet gerai, o gyvai – fantastiškai! Geriausia grupė, pasirodžiusi pirmą dieną. Gaila, nebuvo galima (o gal neradau) įsigyti jų albumo.


Soul Secret
Vidmantas: Manęs BLANK MANUSKRIPT tikrai nenuvylė – pradžioje grasinę būti kiek nuobodoki, vėliau atsibudo ir davė garo. Tiesa, matyt kolega ne visai atkakliai ieškojo šios grupės įrašo vietiniame kioskelyje ;-), nes būtent jį savo rankose teko pavartyti bent keletą kartų. Tiesa, jau ieškant kitos grupės, SOUL SECRET, kompakto. Jei prieš tai buvusi kompanija užpildė erdvę įdomiomis variacijomis, tai ši ant viršaus užmontavo man patinkantį kiekį „sunkumo“ ir taip užlipo ant pirmą vakarą stogą nurovusios grupės pjedestalo.

J[]|{ER: Vieninteliai progmetalistai festivalyje – SOUL SECRET. “Skamba dreamtheateriškai“ – pastebėjo kolega. Šiaip visai įdomiai grojantys italai, tik vokalistas nelabai profesionalus, bent jau gyvai jam nelabai sekėsi. Įrašuose SOUL SECRET skamba geriau, bet užskaitom. Po eilinio pasipildymo „gyvybės skysčiu“ vedėja pranešė, jog tuoj gros SHADOWLAND su akustinė programa. Ech, taip norėjosi juos išgirst C. Nolano grupę normaliu garsu, bet ką jau padarysi. Ir akustiškai SHADOWLAND pasirodė labai gerai, o „Mindgames“ nurovė stogą.Dar pirmą dieną turėjo pasirodyt estai PANTOKRAATOR, bet dėl neaiškių priežasčių jų nebuvo. Taigi pirma festivalio diena pasibaigė ir pilni teigiamų įspūdžių ėjome ieškot savo palapinių. Po blaškymosi su „gyvų orientyrų“ pagalba suradom ir laimingi nulūžom.
Shadowland
Vidmantas: Claivui arba tikrai patinka Lietuva ir čia groti, arba jis tikrai turi tiek daug projektų, kad nori nuoširdžiai juos visus parodyti – taip mąsčiau SHADOWLAND ruošiantis rodyti, deja, „tik“ akustinę programą. Bet greičiausiai tai yra ir viena ir kita. Nuoširdumu spinduliuojantis SHADOWLAND pasirodymas nevertė nervingai trūkčioti kaklo, bet nuramino dūšią po sunkios darbo ir pirmosios festivalio dienos...

J[]|{ER: Antrąją ProgFesto dieną nutarėm apsilankyti Kernavės miestely. Vidurdienį turėjo vykti „Hell Music“ šaikos meetas, bet kadangi pakankamai vėlai pusryčiavom, tai nutariau valandą pavėluoti ir pasivaikščioti po piliakalnius. Į stovyklą grįžom apie 15-ą valandą, kai jau grojo kanadiečiai DARKBLUEWORLD. Girdėjau tik kelis gabalus, bet didelio įspūdžio nepaliko. Na, vokalistė dainuoja neblogai, bet jos vokalas skamba pernelyg vyriškai.
DarkBlueWorld
Vidmantas: Antrą raundą pradėjau smagiu susitikimu ir pasisėdėjimu su keliais „Hell Music“ forumiečiais, neišmainiusiais gerų pažinčių į Kernavės piliakalnius ;-) Pirmoji antrosios dienos 7 grupių maratono dalyvė – DARKBLUEWORLD iš Kanados. Labai keista kompanija – nors muzika atrodė ne mano skonio, tačiau vokalistės charizma, vokalo tembras ir bendras sąskambis tiesiog prikaustė. Tikrai unikalu. Po taip mane paveikusio kanadiečių pasirodymo THE WORM OUROBOROS atrodė įprasti ir negyvi – tačiau mačiau, kad kai kam baltarusiai paliko gerą įspūdį.
The Worm Ouroboros
J[]|{ER: Scenoje pasirodė kaimynai iš Baltarusijos – THE WORM OUROBOROS. Super. Labai gerai sugrojo, vienas iš mano atradimų šiemet. Toks geras, energingas, linksmas, bet kartu ir rimtas progresyvus rokas. Šaunuoliai. Toliai grojo lietuvaičiai VERTICAL. Įdomus projektas, daug skirtingų stilių įtakos: folkas, dainuojamoji poezija, kabaretas. Skambėjo pakankamai profesionaliai ir tai nustebino, nes muzikantų amžius nebuvo labai aukštas. Tik norėtųsi, kad kompozicijos būtų kiek trumpesnės arba labiau daugialypės stilistine prasme. Laukiam albumo.
Vertical
Vidmantas: VERTICAL iki tol buvo visiškai negirdėti. O veltui, nes jie tikrai verti dėmesio. Mąsčiau, kas čia per kompanija įtaisyta antros dienos programoje per patį vidurį – juk mūsų šalyje tokio formato muzikos apraiškas kone ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuoti. „Nieko“ nesitikėjimas davė paprastą efektą – likau sužavėtas ir paliktas stovėti pievoje su išsižiojusia burna. Štai taip, ponai latviai (apie kuriuos netrukus), reikia groti! Tam tikri kompoziciniai nesklandumai buvo atpirkti kūrybine drąsa ir sarkazmu – tik nepersisotinkit.

Po (sakykime) naujokų VERTICAL sudėtingų ir drąsių kompozicijų lavinos, HOLY LAMB iš Latvijos, grojantys nuo 1991-ųjų, atrodė kaip vestuvių muzikantai. Kaip rock'n'rollas gal ir priimtinas, tačiau jaunuomenės kartelė pakelta buvo labai aukštai...

J[]|{ER: HOLY LAMB daug negirdėjau, kadangi nebuvo labai įdomu. Po jų grojo amerikiečiai instrumentalistai HOLDING PATTERN. Skambėjo pakankamai sunkiai ir dinamiškai. Kompozicijose nieko netrūko, nors grojo tik trys muzikantai: gitaristas, būgnininkas ir klavišininkas. Gera grupė, priminė mano mėgstamus progmetalistus REGENCY. Iš tos laimės eilinį kartą ėjau pasipildyt kuru :-)

Vidmantas: Amerikiečiai HOLDING PATTERN. Tūlas metalistas, besiklausantis jų pasirodymo, matyt prisimintų tą anekdotą, kaip įvairūs „stiliai“ gelbėjo princesę, būtent tą 26 minučių solo dalį :-) Tačiau kaip tik ir susirinkome išvysti kažko panašaus, tad tai negalėjo nežavėti. Tikras, tradicinis, amerikietiškas progresyvus instrumentinis rokmetalis. Bent kartą gyvenime privalu išgirsti ir gyvai.Po šios hipnozės scenoje ir vėl italai – ALEX CARPANI BAND. Deja šiems ilgai neteko groti įprastais instrumentais – scenoje dingo elektra. Visiškai nepasimetęs Alex ir kompanija tęsė improvizaciją vien tik būgnais, kuriuos po truputį ir apardė, bendravo su publika, dainavo gerai žinomas dainas. Atrodė, kad nuo to publikos prie scenos susirinko dar daugiau :-) Kas padėjo muzikantams, o kas pritarė ir kūrė nuotaiką fleita. Netrukus prie tokio „unplugged“ šėlsmo puikiai prisidėjo ir „Fire Freaks“ – geresnio šou ir nuotaikos derinio nė su deglu nerasi. Įspūdinga!Visgi elektros tiekimas už maždaug valandos per kelis bandymus buvo atstatytas ir ALEX CARPANI BAND dar sugrojo kelis gan neišsiskiriančius gabalus ir užleido sceną paskutiniams Prog Festo dalyviams – KRAMER.

J[]|{ER: Ir tada prasidėjo linksmiausia dalis. Per ALEX CARPANI BAND pasirodymą dingo elektra, bet muzikantai nepasimetė, griebė į rankas būgnų lazdeles ir kartu su fakyrų pora surengė nepamirštamą, laukinį, akustiškai pašėlusį valandos su viršum trukmės vakarą. Tokio dalyko dar gyvenime nemačiau. Just fantastic! Atsiradus elektrai ALEX CARPANI BAND sugrojo kelis gabalus ir užleido sceną dienos headlaineriams, grupei iš Olandijos KRAMER. Jų labiausiai laukiau, bet kadangi veiksmas vyko dvi valandas po vidurnakčio, o ir jėgos buvo jau išsekusios, po pusės pasirodymo ėjau miegot. Labai daug gero instrumentalo su šokinėjančiu ritmu. O ir vokalinė pusė paliko teigiamą įspūdį.Vidmantas: KRAMER daug kam buvo laukiamiausia vakaro grupė. Deja, taip jau susiklostė aplinkybės, kad jie groti pradėjo apie 3 valandą nakties ir pradėjo turbūt ramiausiais bei svajingiausiais savo kūriniais... Šiek tiek pasigėrėjau itin įsijautusiais muzikantais, bet greit nėriau ilsėtis garsistui pamanius, kad triskart garsesnis vokalas už likusius instrumentus kartu sudėjus yra kaip tik tai, kas gali pažadinti snūduriuojančią publiką.

J[]|{ER: Sekmadienį, gerai išsimiegoję, pilni progresyvių įspūdžių, pajudėjom link sostinės pradėti naująjį 2010 metų ProgFesto laukimo procesą.

Bendrai – festas labai geras, 9/10. Patiko: muzika, „Alaus namų“ palapinė, kompanija, oras, vieta. Nepatiko: bioWC nebuvimas, esamų WC išvaizda ir visa kita, seno gero vedėjo nebuvimas, kažkurių vietinių girti kabinėjimaisi.

Laukiam kitų metų \m/

Vidmantas: tradiciškai itin greitai prabėgęs trečiasis „Baltic Prog Fest“ paliko ir gerų įspūdžių, ir nurodė netikėtų atradimų. Įvairi smulkmė smarkiai negadino nuotaikos, išskyrus vieną vis kirbančią mintį – kada čia sulauksime tokio publikos masiškumo, koks priklausytų įdomiam ir nišiniam renginiui?

Iki kitų metų!


Daugiau nuotraukų


kraujas

NAUJIENOS
LIETUVOS NAUJIENOS
UŽSIENIO NAUJIENOS


RENGINIAI LIETUVOJE
PARODYTI VISUS
RENGINIŲ ARCHYVAS

RENGINIAI UŽSIENYJE
VISI UŽSIENIO RENGINIAI